Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

+90 216 358 08 10
Hakkımızda

TÜRK BEYİN TAKIMI (TBT) KİMDİR?

Türk Beyin Takımı (TBT), 1992 yılından bu yana her yıl düzenlenmekte olan Dünya Zeka Oyunları Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden ekiptir. Her yıl ülke çapında yapılan seçmelerle yeniden belirlenen Türk Beyin Takımı, bugüne kadar bireysel ikincilik, üçüncülük ve takım olarak da üçüncülük, beşincilik gibi dünya derecelerine imza atmıştır. 

TBT,  ülkemizde zeka oyunları kültürünün gelişmesini amaçlar. Bu amaç doğrultusunda ilk, orta, lise, üniversite öğrencilerine ve ilgi duyanlara yönelik çeşitli yarışma ve eğitim etkinlikleri düzenlemektedir.  Bugüne kadar birçok eğitim kurumunda eğitim, yarışma gibi çeşitli etkinlikler yapmıştır. 2011-2012 öğretim yılında İstanbul ve Ankara’da il bazında düzenlenen ilköğretim ve liselerarası Akil Oyunları yarışmalarına 250’yi aşkın okul ve binin  üzerinde öğrenci katılmıştır.

 

TÜRK BEYİN TAKIMI HAKKINDA ÖNE ÇIKANLAR

* TBT, zeka oyunları alanında Türkiye’de faaliyet gösteren en deneyimli kurumdur. Bu nedenle uluslararası arenada Türkiye’den zeka oyunları konusunda otorite kabul edilen tek kurumdur.

* TBT, Dünya Zeka Oyunları Federasyonu ve Rübik Küp Birliği Türkiye Temsilcisidir.

* Seçmeli Zeka Oyunları dersi müfredatının oluşturulmasında MEB Talim ve  Terbiye Kurulu’na danışmanlık veren kurumdur.

* 2009 yılında Dünya Zeka Oyunları Şampiyonaları’na ev sahipliği yapmıştır. Bu şampiyona, WPF kurucusu Will Shortz tarafından bugüne kadar yapılan en iyi şampiyona olarak lanse edilmiştir.

* TBT’nin Türkiye genelinde 17 temsilcisi ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, İzmit, Çanakkale, İskenderun, Gaziantep, Ordu, Denizli, Adana, Mersin ve Sakarya illerinde faaliyet gösteriyor.

* TBT, geliştirdiği “Zeka Oyunları Temelli Bilişsel Gelişim Programı” ile 5-12 yaş grubundaki çocuklara; 10 haftalıkAnaokulu Atölye Programı ile 3-6 yaş grubu çocuklara eğitim veriyor.

* Türkiye’de daha çok çocuğu zeka oyunlarıyla tanıştırmak için kendi tasarladığı oyunları yerli üreticilere ürettirerek satışını gerçekleştiriyor.

* Yıllardır İstanbul Erkek Liseliler Vakfı, FMV Işık, BİLSEM, MEF, Bilfen, ENKA Okulları gibi birçok eğitim kurumunda okul içi ve okullar arası zeka oyunları yarışmalarıdüzenliyor.

* Okullarda düzenlediği zeka oyunları seminerleriyle öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin zeka oyunlarıyla tanışmasına ve bu oyunların faydalarını anlamasına katkıda bulunuyor.

* Akıl Oyunları ismiyle yayınladığı sayısız kitap ve dergi bulunuyor.

* Zeka Oyunları Dersi’nin müfredatını hazırlayan kurum olarak bu ders için kaynak bulamayan eğitmen ve öğrencilere yönelik olarak müfredata uygun çalışma kitapları hazırlıyor.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz orijinaldir

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.
X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.